O Sesji dziecięcej.

Jako fotograf dziecięcy nie sprawia mi trudności nawiązanie kontaktu z najmłodszymi modelami. Dzieci czują się dobrze w moim towarzystwie i szybko obdarzają mnie zaufaniem 🙂 co dla mnie jest ogromnym wyróżnieniem. Atmosfera na naszych sesjach jest zawsze swobodna i przy współpracy rodziców szybko nawiązuję kontakt z ich dziećmi, dzięki czemu sesją jest świetną zabawą a dzieci chcą pozować i bawić się akcesoriami z planu zdjęciowego.

Przebieg sesji dziecięcej z ujęciami rodzinnymi.

Sesja z udziałem dzieci powyżej 3 mc, trwa około 1 h. W pierwszej kolejności wykonujemy indywidualne ujęcia dziecka, następie w przypadku rodzeństwa ucięcia dzieci razem, do trzech maksymalnie różnych zestawach ubrań, na koniec sesji ujęcia rodzinne.

Jak ubrać dziecko do sesji.

Na sesję należy przygotować do 4 maksymalnie zestawy ubrań o kolorystyce ustalonej uprzednio przed sesją.

W studiu jest również mała garderoba dla różnego przedziału wiekowego dzieci lecz nie zawsze są to rozmiary pasujące na każde dziecko dlatego zalecam aby Państwo samodzielnie przygotowywali ubranka do sesji. Dla dziewczynek mam masę opasek w różnych kolorach do dyspozycji. W wiek 6-12 m i 1-2 latka – sukieneczki oraz ramprersy koronkowe, a dla chłopców w wieku 1-2 latka spodenki z szelkami, bluzeczki, oraz body. Więc jeśli drodzy rodzice nie macie ubranek w neutralnych kolorach, nic nie szkodzi – myślę, że uda się nam dopasować stylizację z mojej garderoby 🙂

Sesje tematyczne i nie tylko.

W moim studio, nie brakuje odpowiednich akcesoriów do sesji zdjęciowej dla maluch w każdym wieku. Zawsze przed każdą sesją ustalamy z rodzicami czy sesja ma mieć jakich motyw przewodni. Zwykle jeśli zbliża się jakieś święto organizuję zapisy na sesje z określoną tematyką np. sesje świąteczne, wielkanocne, urodzinowe, z okazji dnia babci i dziadka, z okazji dnia mamy i taty, halloweenowe, jesienne, wiosennne, dla pierwszoklasisty. Jednak w ciągu całego roku wykonuję sesję dziecięce tak aby przyciągały uwagę i budziły zainteresowanie moich małych modeli. Wykonuję również sesje portretowe, starszych dzieci. Stawiam na spójną kolorystykę oraz niestandardowe i ciekawe pomysły.

Gdzie wykonuje sesje dziecięce ?

Sesje można wykonać w studio, plenerze, lub w Waszym domu. Jestem mobilnym fotografem i chętnie w okresie wiosenno- letnim wykonuję sesję w zielonych ogrodach, z kwiatami, pięknym światłem i ciepłym wietrzykiem – ach 🙂 ( tak – to moje ulubione letnie sesje ) Jak tylko jest możliwość, zapraszam !

PRZECZYTAJ ROWNIEŻ: