Oferta cenowa sesji noworodkowej w studio lub z dojazdem do klienta :

Cena: Sesja w Studio - 400 zł
Cena: Sesja u klienta - 500 zł
 • Wszystkie zdjęcia z sesji do wglądu i samodzielnego wyboru zdjęć z pakietu
 • 10 pięknych obrobionych fotografii do pobrania w formacie jpg
 • Elegancka koperta z 10 wydrukowanymi fotografiami w formacie 15×23 cm lub na życzenie klienta 15×21 cm
 • Zdjęcia zapisane w chmurze z zabezpieczonym dostępem przez okres 2 lat.
 • do 4 stylizacji
 • Dojazd na sesje do domu klienta do 40 km.

Opcje dodatkowe:

 • Zdjęcie ponad pakiet z wydrukiem 50 zł
 • Pendrive ze zdjęciami w pięknej oprawie 50 zł
 • Fotolabum 5 rozkładówek 20×20 cm 120 zł
 • Profesjonalny makijaż dla mamy 100 zł
 • dodatkowy czas sesji 1h/150 zł
 • Fotoobraz oprawiony w ramie 20×30 100 zł

Sesje noworodkowe Bydgoszcz

Zdjęcia noworodkowe są zdecydowanie niepowtarzalną i wyjątkową pamiątką z dzieciństwa, które możesz sobie podarować oraz Twojemu Dziecku. Czas po urodzeniu przemija bardzo szybko, a nasze Maluszki tak szybką zmieniają, że na co dzień tego nawet nie dostrzegamy. Dopiero oglądając fotografie wracamy do tych wyjątkowych chwil tuż po urodzeniu i jesteśmy zaskoczeni jak nasza pociecha się zmieniła. Znam to doskonale, gdyż sama jestem szczęśliwą mamą rocznego szkraba. Fotografią noworodkową zajmuję się od 4 lat, rozwijam się i doskonalę swój warsztat po to aby moje fotografie były dla Was najważniejszą i najpiękniejszą pamiątką Waszych dzieci.

Kiedy wykonać sesje noworodkową ?

Na sesje noworodkową zapraszam maluchy do ok. 21 dni po urodzeniu. Jest to odpowiedni czas na spokojne i komfortowe przeprowadzenie sesji, lecz najlepszy czas na zdjęcia jest między 5 a 14 dniem po urodzeniu. Jest to okres w którym Nasz mały model ma twardy sen i pozwala nam na swobodnie pozycjonowanie, co gwarantuje wiele niepowtarzalnych ujęć. Dotyk i zewnętrze dźwięki nie wybudzają go ze snu, a sesja przebiega bezpiecznie i bez stresu dla dziecka oraz rodziców. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie zawsze jest możliwości wykonania sesji do 14 dnia po porodzie, z różnych względów. Zdarza się bowiem, że maluchy rodzą się przed czasem, lub pobyt w szpitalu ulega wydłużeniu, wówczas realizacja sesji noworodkowej może być odłożona do max 3 tyg. po urodzeniu. Warto jest z ok. 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem zarezerwować wstępny termin sesji, ale spokojnie nie jest to ostaczny termin. Dopiero po powrocie z maluszkiem ze szpitala do domu proszę wówczas o ostateczne potwierdzenie terminu sesji.

Gdzie najlepiej wykonać sesje noworodkową ?

Sesje noworodkowe wykonywane są na ternie Bydgoszczy i okolic z dojazdem do klienta w Waszym domowym zaciszu lub w moim Studio na Czyżkówku na ul. Nad Torem 114, przytulnym o dostosowanym do potrzeb noworodków.

Moje studio jest wyposażone w niezbędne dodatki: akcesoria, ubranka, czapeczki, opaski, koszyczki, misy, ławeczki i zasób akcesoriów wciąż się powiększa. Ubranka do sesji są każdorazowo po użyciu wyprane w antyalergicznych środkach dla niemowląt.

Sesja noworodkowa w domu.

Jest możliwość zmiany miejsca sesji, jeśli wcześniej zarezerwowaliście sesję w studio, a po porodzie jednak nie chcecie jeszcze zmieniać środowiska domowego, mogę wówczas przyjechać do Was. Wiążę się to z dopłatą do sesji w wysokości 100 zł.

Sesja noworodkowa w domu, czy to możliwe ?

Tuż po narodzinach dziecka, wiele się dzieje w każdym domu. Po przyjeździe ze szpitala z nowym członkiem rodziny, czas spowalnia… Dla noworodka liczy się przede wszystkim matczyne ciepło i spokój. Noworodek jeszcze dojrzewa do zmian i przesypia całe dnie.

Po kilku dniach w domu z noworodkiem, pewne czynności staja się bardzo rytualne. Dalego zawsze wychodząc na przeciw rodzicom, proponuję wykonanie sesji noworodkowej w ich domu. Rozumiem, jak delikatny jest to czas i jak bardzo rodzice troszczą się o to, aby nie zachwiać równowagi trybu sennego maluszka i co ważne nie zawsze jest sposobność na pierwszy spacer po za, ciepłe i przytulne mieszkanko. Dlatego sesja w domu jest o wiele wygodniejsza dla rodziców i ceniąc sobie ich spokój również dla mnie. Wykonanie sesji w domu, jest to możliwe praktycznie w każdym mieszkaniu, ponieważ potrzebuję jedynie około 3m² i dostęp do naturalnego światła. Na sesje do klienta zabieram wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak: koszyczki, kocyki, owijki, ubranka handmade, opaski dla dziewczynek itp. Organizuje się tak, aby niczego nie zabrakło.

Ważne kwestie które umożliwią wykonanie sesji domowej :

 • potrzebne miejsce to około 3 m2
 • jasny pokój z dostępem do światła naturalnego
 • ściany w pokoju nie powinny być jaskrawe a raczej w jasnych neutralnych kolorach, biel, bież, szarość.
 • Dostęp do prądu

Aby sesja mogła być zrealizowana komfortowo, dobrze jest wygospodarować około 2-3m² jest to wystarczająca ilość miejsca, aby ustawić lampę, tło ze ścianką rozwijane na dwóch statywach, oraz lampę ze światłem zastanym ( żarówki o barwie światła naturalnego ) więc należy zwrócić uwag na leżące kable i statywy aby inni członkowie rodzinny mogli się swobodnie przemieszczać po mieszkaniu. Pomieszkanie powinno być dobrze nagrzane i z dostępem do światła naturalnego.

Jak przygotować noworodkowa przed sesją ?

Dobrze jest przygotować dla małego dodatkowe mleczko w butelce. Po ubraniu małego modela i przygotowaniu stylizacji, zaczynam usypianie przez karmieni, co może chwilę potrwać. Następnie bezpiecznie układamy malca do koszyczka lub na poduszkę i pozycjonujemy. Dobrze jest mieć również w pogotowiu ulubiony kocyk i trochę odciągniętego mleczka w butelce. Polecam również zapewnić chociaż dwa podkłady i pieluszkę tetrową. I to wszystko.  Rodzice mogą asystować przy sesji jeśli mają ochotę, lub odpocząć na kanapie i zdać się na moje doświadczenie. 

Ile trwa sesja ?

Sesja może trwać od 2-4h. Sesja odbywa się bez żadnej presji czasowej, ponieważ jest dostosowana do cyklów karmienia i usypiania. Pierwsze dwie godziny to zwykle czas usypiania do mocnego i stabilnego snu. U każdego dziecka przebieg sesji jest inny. Ważny jest okres, w jakim planujemy sesje. Jeśli przegapimy okres noworodkowy, czyli maksymalnie do dwóch tygodni po urodzeniu, wówczas malec będzie już bardziej czujny i wrażliwy na dotyk, będzie go również trudniej usypiać i pozycjonować ponieważ w pierwszych dniach po urodzeniu noworodek jest bardzo elastyczny, co gwarantuje bezpieczne i udane ujęcia. Warto jest na sesję zapisywać się jeszcze w trakcie ciąży lub od razu po porodzie. Zawsze staram się znaleźć dogodny i możliwe szybki termin na sesje. Zapraszam

Rezerwacja terminu sesji.

Aby dokonać rezerwacji terminu sesji, będę potrzebować Wasze imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu.

Można samodzielnie dokonać rezerwacji sesji przez booking sesji online TU

Kiedy nie możemy wykonać sesji noworodkowej ?

Są sytuacje gdy wykonanie sesji w danym terminie, nie jest możliwe wówczas przekładamy naszą sesję na bardziej dogodny czas. są to sytuacje takie jak np. :

 • złe samopoczucie mamy po porodzie – jeśli mama jeszcze nie nabrała w pełni sił i czuje się osłabiona
 • wcześniactwo
 • żółtaczka z koniecznością naświetlania
 • widoczna mocna alergia, wysypka, trądzik niemowlęcy – gdy całe całe jest pokryte krostkami. Czekamy do momentu wyleczenia zmian.

Przeciwskazaniem natomiast nie jest:

 • żółtaczka która nie wymaga naświetlania
 • łuszcząca się sucha skóra, zmiany na skórze przebarwienia lub kwarki
 • niska waga urodzeniowa

Bezpieczeństwo.

Podczas sesji bezpieczeństwo Twojego Malca, jest dla mnie najważniejsza. Nie ma mowy o najmniejszym zaniedbaniu. Przed każdą sesją akcesoria są dezynfekowane a ubranka wyprane. Oczywiście używam przez całą sesje mam założoną maseczkę, oraz czyste i zdezynfekowane dłonie. Studio jest zawsze dokładnie wysprzątane a podłogi umyte. Temperatura studia jest zawsze odpowiednia dla Twojego dziecka. Rodzice są blisko podczas sesji jako dodatkowa asysta .