Sesje noworodkowe Bydgoszcz

Zdjęcia noworodkowe są zdecydowanie niepowtarzalną i wyjątkową pamiątką z dzieciństwa, które możesz sobie podarować oraz Twojemu Dziecku. Czas po urodzeniu przemija bardzo szybko, a nasze Maluszki tak szybką zmieniają, że na co dzień tego nawet nie dostrzegamy. Dopiero oglądając fotografie wracamy do tych wyjątkowych chwil tuż po urodzeniu i jesteśmy zaskoczeni jak nasza pociecha się zmieniła. Znam to doskonale, gdyż sama jestem szczęśliwą mamą rocznego szkraba 🙂

Fotografią noworodkową zajmuję się od 4 lat, rozwijam się i doskonalę swój warsztat po to aby moje fotografie były dla Was najważniejszą i najpiękniejszą pamiątką Waszych dzieci.

W moim studio dbam o odpowiednie warunki podczas sesji aby zarówno Wasze nowonarodzone dziecko było bezpieczne jak i Wy – drodzy Rodzice, byście czuli się komfortowo.

Kiedy umówić się na sesje noworodkową ?

Na sesje noworodkową polecam zapisać się jeszcze w trakcie trwania ciąży, najlepiej około 2 mc przed rozwiązaniem, dzięki temu będę mogła zarezerwować dla Was wstępny termin na około 10-14 dni po wyznaczonym termie, który ostatecznie należy potwierdzić 1-2 dni po porodzie. Z uwagi na różne sytuacje które mogą wyniknąć, termin sesji może ulec zmianie.

Gdzie wykonuję na sesje ?

Sesje noworodkowe wykonywane są na ternie Bydgoszczy i okolic z dojazdem do klienta w Waszym domowym zaciszu lub w moim Studio na Czyżkówku na ul. Nad Torem 114, przytulnym o dostosowanym do potrzeb noworodków.

Sesja noworodkowa w domu.

Jest możliwość zmiany miejsca sesji, jeśli wcześniej zarezerwowaliście sesję w studio, a po porodzie jednak nie chcecie jeszcze zmieniać środowiska domowego, mogę wówczas przyjechać do Was. Wiążę się to z dopłatą do sesji w wysokości 100 zł.

Sesje domowe mogą być wykonane po spełnieniu kilku wymogów. Mianowicie:

 • potrzebne miejsce to około 2 m2
 • jasny pokój z dostępem do światła naturalnego
 • ściany w pokoju nie powinny być jaskrawe a raczej w jasnych neutralnych kolorach, biel, bież, szarość.
 • Dostęp do prądu

Na sesję zabieram tło ze ścianką, rozwijane na dwóch statywach, oraz lampę ze światłem zastanym ( żarówki o barwie światła naturalnego ) więc należy zwrócić uwag na leżące kable i statywy aby inni członkowie rodzinny mogli się swobodnie przemieszczać po mieszkaniu.

Rezerwacja terminu sesji.

Aby dokonać rezerwacji terminu sesji, będę potrzebować Wasze imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu.

Wymagany jest bezzwrotny zadatek w wysokości 50 zł który należy dokonać przelewem przez formularz rezerwacyjny.

Ile trwa sesja noworodkowa ?

Czas trwania sesji to około 3h z możliwością wydłużenia do max 4h. Proces wykonywania zdjęć, jest ściśle uzależniony od przerw na karminie, usypianie i zmianę stylizacji. Warto jest przed samą sesją mieć przygotowane mleczko w butelce, smoczek, oraz ulubiony kocyk.

Kiedy nie możemy wykonać sesji noworodkowej ?

Są sytuacje gdy wykonanie sesji w danym terminie, nie jest możliwe wówczas przekładamy naszą sesję na bardziej dogodny czas. są to sytuacje takie jak np. :

 • złe samopoczucie mamy po porodzie – jeśli mama jeszcze nie nabrała w pełni sił i czuje się osłabiona
 • wcześniactwo
 • żółtaczka z koniecznością naświetlania
 • widoczna mocna alergia, wysypka, trądzik niemowlęcy – gdy całe całe jest pokryte krostkami. Czekamy do momentu wyleczenia zmian.

Przeciwskazaniem natomiast nie jest:

 • żółtaczka która nie wymaga naświetlania
 • łuszcząca się sucha skóra, zmiany na skórze przebarwienia lub kwarki
 • niska waga urodzeniowa

Bezpieczeństwo.

Podczas sesji bezpieczeństwo Twojego Malca, jest dla mnie najważniejsza. Nie ma mowy o najmniejszym zaniedbaniu. Przed każdą sesją akcesoria są dezynfekowane a ubranka wyprane. Oczywiście używam przez całą sesje mam założoną maseczkę, oraz czyste i zdezynfekowane dłonie. Studio jest zawsze dokładnie wysprzątane a podłogi umyte. Temperatura studia jest zawsze odpowiednia dla Twojego dziecka. Rodzice są blisko podczas sesji jako dodatkowa asysta .

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: