O SESJI CIĄŻOWEJ – CO MUSISZ WIEDZIEĆ

Fotografując kobiety w ciąży tworzę dla nich wyjątkowe, niepowtarzalne i ponadczasowe fotografie które będą Was napawać dumą przez lata. Moim założeniem jest podkreślenie najpiękniejszych walorów kobiety i pokazanie prawdziwej esencji kobiecości. Chciałbym sprawić Abyś podczas sesji poczuła się zaopiekowania i wyjątkowa bo naturalne piękno to Ty i nie potrzebujesz zbyt wiele dodatków aby błyszczeć.

CZAS TRWANIA SESJI.

Sama sesja trwa około 2-3h, jeśli wybrałaś usługę profesjonalnej wizażystki to makijaż i ułożenie włosów zajmuję dodatkowe 1,5h więc całość może potrwać do około 4 max 4,5h. Ważne aby nastawić uczestników sesji i jeśli będą z Tobą o samego jej początku, poinformuj ich, że przygotowanie Cię może chwilkę potrwać. Jeśli wybierasz się z dziećmi na sesję i będzie Cię malować wizażystka, to sugeruję aby poprosić Twojego męża/partnera o dołączanie do sesji po około 2h od rozpoczęcia makijażu. Wówczas bez presji, na spokojnie odpowiednio Cię przygotujemy. Jeśli postanowiłaś, pomalować się we własnym zakresie, przyjdź proszę już w makijażu. Zabierz również ze sobą kosmetyki do makijażu ( puder, błyszczyk lub pomadka zdecydowanie wystarczą ) oraz jeśli masz długie włosy – szczotkę lub grzebień, kilka wsuwek i gumkę do włosów.

Kiedy umówić się na sesję ciążową ?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy będzie najlepszy monet na umówienie się na sesję ciążową, to podpowiem, że warto zaplanować sesję na 28-34 tydzień ciąży, gdy Twój brzuszek jest już wtedy wyżej i znacznie się zaokrąglił, jest to jednak termin umowny. U każdej mamy brzuszek rośnie w rożnym tempie, więc jeśli jesteś szczupła i niedużo przybrałaś na wadze – sesja może umówić się nawet 36-38 tygodniu ciąży, jednak pamiętaj – że najważniejsze jest Twoje ogólne samopoczucie i ważne abyś w dniu sesji czuła się doskonale.

Nie polecam jednak, zbyt długo zwlekać z sesją i zostawiać ją na końcówkę ciąży, ponieważ im bliżej rozwiązania tym samopoczucie jest gorsze, nasze ciało może się zmieniać i zatrzymać wodę co powoduje to puchnięcia kończyn.

Kto może wziąć udział w sesji ?

Dla mnie naturalne jest, że chcesz aby w tak ważnym dla Ciebie momencie, jakim jest oczekiwanie przyjścia nowego członka rodziny na świat – jest to, że chcesz aby podczas sesji ciążowej były z Tobą bliskie Ci osoby. Nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej! Na sesję możesz zaprosić swojego męża/partnera oraz dzieci, ale proszę poinformuj mnie wcześniej kto będzie z Tobą, abym mogła się do tego odpowiednio przygotować oraz zapewnij im proszę odpowiednie stroje pasujące do Twojej stylizacji. Możemy to na spokojnie omówić przed sesją jakie stroje dla Twoich bliskich będą odpowiednie.

Jak przygotować się do sesji ciążowej?

Przed sesją ciążową skontaktujemy się telefonicznie aby umówić ważne szczegóły oraz abyś wiedziała jak przygotować się do niej odpowiednio. Jest kilka rzeczy o których należy pamiętać. Możemy też umówić dla Ciebie wizażystkę która profesjonalnie wykona dla Ciebie makijaż oraz ułoży włosy.

Należy zabrać ze sobą:

  • bieliznę w kolorze cielistym, lub białym
  • biustonosz w kolorze cielistym z odpinanymi ramiączkami
  • biżuterię ( kolczyki, bransoletki, naszyjniki ) – nie jest obowiązkowa
  • koszuli dla partnera – biała i czarna
  • ubranka w bieli dla dzieci
  • jeśli malujesz się we własnym zakresie nie zapomnij zabrać – pudru z pędzelkiem, pomadkę lub błyszczyk do ust, gumkę do włosów, klika wsuwek.

Od razu podpowiem – eleganckie buty, lub szpilki nie są obowiązkowe, zwykle wykonujemy zdjęcia na boso. Jak widzisz – to nic trudnego i nie ma tego wiele 🙂 Podczas sesji zdaj się na mojej wskazówki, będę Ci mówić o wszystkim co będę robić i Ci jak masz się ustawiać, więc jestem pewna, że sobie poradzisz.

Suknie do sesji ciążowych.

Do Twojej dyspozycji w studio są suknie ciążowe, body, materiały typu tiul, jersey, szyfon w różnych kolorach, do tworzenia z nich wyjątkowych sukni. Moja garderoba cały czas się powiększa. Nie musisz zabierać, swoich sukni, lecz jeśli chcesz podkreślić swój styl zachęcam Cię by przejrzeć swoją szafę w poszukiwaniu oryginalnych dodatków, być może znajdziesz ciekawe perełki.

Jeśli jeszcze się wahasz, masz pytania – jestem do Twojej dyspozycji, pisz lub dzwoń śmiało -> kontakt

Sesją ciążowa to najpiękniejsza pamiątka jaką możesz sobie sprawić. Zapraszam Cię bardzo serdecznie .

  • Suknia ciążowa tiulowa